ALO BİLET HATTI 05544905720

RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

China Tour | Beijing | Xian | Shangai

( YENİ )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Çin Turu

Pekin (Beijing) - Şiyan (Xian) - Şangay (Shangai)
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Katı "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda saat 23.00’da buluşuyoruz. 

1.Day

İstanbul kiss Peking

Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK20 tarifeli direkt uçuşu ile 01.55’te Çin’in başkenti Pekin’e (Beijing) uçuyoruz (9sa 15dk). İniş: 16:10. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Jiangxi Grand Hotel vb.

2.Day

Pekin broken heart

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Çin Seddi’ni görmek üzere yola çıkıyoruz. Çin Seddi’nin en iyi korunmuş bölümü olup muhteşem manzaralar sunan Mutianyu Bölgesi'nde gezip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra teleferikle iniyor ve aracımıza geçiyoruz. Pekin’in manevi merkezi olarak kabul edilen ve en eski camisi olan Niujie Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Çin, İslamiyet ile 7. yüzyilda, müslüman tüccarların ipek yolu vasıtası ile gelip ticaret yapmaları ile tanıştı. 651 yılında 3. Halife Hz. Osman (r.a), Tang imparatoru Gao Zong’a elçi gönderdi ve o zamandan itibaren Çin’in pek çok bölgesinde İslamiyet yaşanmaya başlandı. 996 yılında Liao Hanedanı döneminde Molla Nasuruddin tarafından inşasına başlanan Niujie Camisi, Qing Hanedanı İmparatorlarından Kangxi döneminde (1661-1722) genişletilerek yeniden inşa edilmiş. Cami ve camiye bağlı olan yapılar binlerce metrekarelik bir alanda bulunuyor. Bu yapılardan biri de 2. Abdülhamid’in 1908’de açtırdığı Dâru’l Ulûmi’l Hamidîyye (Pekin Hamidiye Üniversitesi). Daha sonra 700 yıllık geleneksel Çin sokaklarını ve evlerini görüp, günümüzde buralarda yaşayan insanların geleneksel yaşamlarına şahit olacağımız “Hutong (Pekin’in geleneksel dar sokakları)” turumuz başlıyor. Rikşa denilen 3 tekerlekli bisikletlerde taşınarak gerçekleştireceğimiz gezintide, yol boyunca geleneksel avlulu evler, top oynayan çocuklar, Çin satrancı oynayan insanlar, geleneksel el sanatları dükkanları, yani Pekin’de yaşayan sıradan bir Çinli’nin hayatını görme imkanı bulacağız. Akşam yemeğimizi helal bir restoranda yöresel menü olarak aldıktan sonra, Çinlilerin garip yiyeceklerini göreceğimiz Wangfujing Caddesi boyunca yürüyüş yapıyor ve sonrasında otelimize geçiyoruz. 4* Jiangxi Grand Hotel vb.

3.Day

Pekin broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Pekin’in keşfine, dünyanın en büyük açık alanlarından olan, Ming ve Qing hanedanları döneminde Yasak Şehir’e ana girişi oluşturan Tiananmen Meydanı ve Yasak Şehir ile başlıyoruz. Yasak Şehir, Ming Hanedanı'ndan Qing Hanedanı'nın sonuna kadar kullanılmış, Pekin’in ortasında bulunan Çin imparatorluk sarayıdır. Yaklaşık 500 yıl imparator ve hizmetlilerine ev sahipliği yapmış, aynı zamanda Çin hükümetinin törensel ve politik merkezi olmuş. Çin tarihi ve kültürüne ait bir milyonu aşkın esere ev sahipliği yapan kompleks, UNESCO tarafından, dünyada korunmuş en geniş antik ahşap yapılar bütünü olarak tescillenmiş. Çin’in meşhur çay seremonisini de seyredebileceğimiz Yasak Şehir turumuzdan sonra, Çin’in en iyi korunmuş ve imparatorluğun en büyük bahçesi olarak gösterilen Yazlık Saray’ı görüyoruz. Buradan Çin İslam Birliği’nin Pekin merkezi konumunda olan Dongsi Camisi’ne geçiyoruz. Dongsi Camisi ziyaretimiz sonrasında İnci Pazarı'na uğrayıp, ardından Cennet Tapınağı’na giriyoruz. Çin'in en büyük dini komplekslerinden biri olan Cennet Tapınağı UNESCO tarafından 1998'de Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınmış. Başkent Pekin'in simgesi olarak kabul edilen tapınak 1420'de Ming Hanedanlığı döneminde inşa edilmiş. Kompleksin parkında gezerken, geleneksel fiziksel egzersizleri tai chi yapan, kaligrafi ve çeşitli spor dallarındaki hünerlerini sergileyen ve bazı etkinlikleri sizleri davet eden kent sakinlerini göreceksiniz. Helal bir restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra otelimize dönüyoruz. 4* Jiangxi Grand Hotel vb.

4.Day

Pekin mail Şiyan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Pekin’e veda ederek hızlı tren ile, yol boyunca Çin’in kırsal kesimlerini göreceğimiz 5-6 saatlik bir yolculuk sonrası tarihi İpekyolu’nun başlangıç noktası olan Xi’an (Şiyan) şehrine varıyoruz. Şiyan’da ilk ziyaret noktamız, Çin’in toprak askerleri, Terracotta Savaşçıları ve Atları. Ardından Şiyan‘ın Tarihi Şehir Surları üzerinde bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Dileyenlerin bisiklet kiralayıp gezebilecekleri surlar boyunca, hoş fotoğraflar çekebileceğiniz birçok nokta göreceksiniz. Akşam yemeğimizi helal bir restoranda alıyor ve otelimize geçiyoruz. 4* Local Wyndham Xinxing Hotel vb.

5.Day

Şiyan kiss Şangay

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra 1300 yıllık bir budist tapınağı olan Büyük Vahşi Kaz Pagodası’nı gördükten sonra bir yeşim taşı atölyesini geziyoruz. Daha sonra Çin’in en eski camisi olan Şiyan Ulu Camisi’ni ziyaret ediyor, Müslüman Mahallesi’ni keşfetmeye başlıyoruz. Rengarenk, çok çeşitli müslüman Çin yemeği çeşitlerini bulabileceğimiz Hui Min Jie Caddesi’nde kısa bir serbest zamandan sonra Şangay’a uçmak üzere havaalanına geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat 40dk sürecek olan uçak yolculuğu sonrasında akşam yemeğimizi bir Uygur restoranında alıyoruz, yemek sonrasında otelimize geçiyoruz. 4* Novotel Shanghai Hongqiao Hotel vb.

6.Day

Şangay broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şangay’da çok renkli bir gün bizi bekliyor. 400 yıldan fazla geçmişe sahip, Çin bahçe sanatının en güzel örneklerinden olan Yu Yuan Bahçesi, İpek Fabrikası, mimarisi ve yerel ürünlerin satıldığı renkli dükkanları ile geleneksel Şangay’ı hissedebileceğimiz Chenghuang Miao Çarşısı, Fuyou Road Camisi, Şangay Bund, Fransız Mahallesi Tianzifang ve araç trafiğine kapalı, alışveriş için çok çeşitli ürünler bulabileceğiniz Xintiandi Caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Helal bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrasında otelimize geçiyoruz. 4* Novotel Shanghai Hongqiao Hotel vb.

7.Day

Şangay kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan, 1000 yıldan fazla geçmişe sahip tarihi Tongli Su Köyü’ne gidiyoruz. Venedik benzeri kanallara sahip olan bu köyde eski taş köprüler, özel bahçeler içinde antik binalar, tapınaklar görecek, bu güzel köyde hoş saatler geçireceğiz. Öğleden sonra köyden ayrılarak Şangay’ın ve dünyanın en işlek alışveriş caddelerinden biri olan Nanjing Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Helal bir restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra Şangay Pudong Havaalanı’na geçiyoruz ve Türk Havayolları’nın TK27 tarifeli direkt uçuş ile 23.05’te İstanbul’a hareket ediyoruz (12sa 5dk). Varışı: 06.10 (ertesi gün).

 • THY ile İstanbul / Pekin - Şangay / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Pekin / Şiyan arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti ve vergileri
 • Şiyan ( Şangay arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde (6 adet)
 • Yerel restoranlarda set menü akşam yemekleri (7 adet)
 • Çin Seddi, Yasak Şehir, Yazlık Saray, Cennet Tapınağı, Terracotta Savaşçıları ve Atları, Büyük Vahşi Kaz Pagodası, Yu Yuan Bahçesi giriş ücretleri
 • Çin Seddi teleferik ücreti
 • Hutong rikşa ücreti
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Çin vizesi ve hizmet bedeli: 175€ (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.),
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF

Niltur Uçak Bileti Sayfasıdır.