ALO BİLET HATTI 05544905720

RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Fas Turu | Kazablanka, Marakeş, Essaouira

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
FAS6ŞUB20G3 - Fas Turu | Kazablanka, Marakeş, Essaouira
Departure
Return
Duration: 3 Nights / 4 Day
Kazablanka, Marakeş, Essaouira
Yetişkin Fiyatları
Double Per Person
:
Triple Per Person
:
Single Per Person
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Age
:
2 - 6 Age
:
6 - 12 Age
:
* 0 - 6 age child price is no bed.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* There is a discount of up to %17.66 on this tour.
FAS6ŞUB20G3 - Fas Turu | Kazablanka, Marakeş, Essaouira
Departure
Return
Duration: 3 Nights / 4 Day
Kazablanka, Marakeş, Essaouira
Yetişkin Fiyatları
Double Per Person
:
Triple Per Person
:
Single Per Person
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Age
:
2 - 6 Age
:
6 - 12 Age
:
* 0 - 6 age child price is no bed.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Fas Turu

Kazablanka – Marakeş - Essaouira

1.Day06 February Thursday

İstanbul kiss Kazablanka broken heart Marakeş

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda 08.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK617 seferi ile 10.45'de Kazablanka’ya uçuş, 14.00'de varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kazablanka şehir turumuzda Anfa Semti, Atlas Okyanusu ve 2. Hasan Camisi görülecek yerler arasındadır. Kazablanka şehir turundan sonra Marakeş’e (230 km) hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Day07 February Friday

Marakeş broken heart Essaouira broken heart Marakeş

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Essaouira’ya doğru yola çıkıyoruz (195 km). Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas’ın en romantik mekanıdır. Bizlere birazda eski Bodrum’u hatırlatan Essaouira; Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz Limanı olan şehir Müslüman hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden oluşan medinası dönem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, medina, çarşı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edeceğiz. Alışveriş için limanda serbest zamanın ardından Marakeş`e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Day08 February Saturday

Marakeş broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam günlük Marakeş turuna başlıyoruz. 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi, zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri, Bahia Sarayı, dar sokaklar, Şifa-i Şerif kitabının yazarı Kadı İyaz, Delâilü'l Hayrat kitabının yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz'in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlarını ve Berberi Eczanesi olarak bilinen Argan Yağı ve diğer Fas'a ait bitkisel ürünler alabileceğiniz aktar ziyareti sonrası Afrika'da ki en hareketli şehir meydanı olan Jamaa El Fna Meydanı'na (Kıyamet Meydanı) hareket ediyoruz. UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan; meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşısında el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örneklerini bulabilirsiniz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Bu akşam dileyen misafirlerimiz kişi başı 60€ ek ücret karşılığında Fas kültürünü yakından tanıyacabilecekleri akşam yemekli, atlı akrobasi ve folklör gösterili Chez Ali Fantasia Show programına katılabilirler. Chez Ali Fantasia Show akşam yemeği menüsü: Harira Çorbası, Kuzu Tandır, Yedi Sebzeli Tavuklu Kuskus, Mevsim Meyveleri, Kurabiye, Nane Çayı (Su ve kapalı içecekler yemeğe dahil değildir). Ödeme nakit olarak ve € (Euro) para birimi üzerinden rehberimize yapılacaktır.

4.Day09 February Sunday

Marakeş broken heart Kazablanka kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kazablanka Havalimanı’na hareket ediyoruz (230 km). Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip, THY’nin TK618 seferi ile 15.40’da İstanbul'a uçuyoruz. Varış: 22.10.

 • THY ile İstanbul / Kazablanka / İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • 3 gece 4* Ryad Mogador Kasbah Hotel vb. otelde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir)
 • Bahia Sarayı giriş ücreti
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti (145€)
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • Chez Ali Fantasia Show (60€)
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…
 
Print The Page Content
Save as PDF

Niltur Uçak Bileti Sayfasıdır.